طی یک دیدار تعارفی به روز دوشنبه مورخ 19 میزان 1400 ، هیأت رهبری دانشگاه اشراق با مولوی نعیم الحق حقانی رئیس محترم اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات، پیرامون موضوعات فرهنگی و مسائل مرتبط با نهادهای علمی و آکادمیک بحث و گفتگو نمودند.
در ابتدا انجینیر عبدالله کاظمی یک تن از اساتید و عضو هیأت مؤسسان پوهنتون اشراق ، پیرامون تاریخچه و اهداف تأسیس آن معلومات داده، برخی از دستاوردهای علمی و خدمات فرهنگی آموزشی این دانشگاه را در ولایت هرات و نیز در سطح ملی، بیان داشتند.
در ادامه داکتر احمد سعید عبداللهی رئیس دانشگاه اشراق در خصوص فعالیت های دانشگاه و پوهنحی ها و رشته های آن معلومات لازم را بیان داشته، بر آمادگی دانشگاه اشراق جهت همکاری های علمی و فرهنگی با ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات تأکید نمودند.
در بخشی دیگر از این دیدار، سلطانی هروی مدیر فرهنگی و ارتباطات دانشگاه اشراق، در خصوص چگونگی استفاده از ظرفیت های علمی و فرهنگی نهادهای آکادمیک در جهت رشد و توسعه علمی فرهنگی ولایت هرات و ضرورت بهره گیری از نخبگان فکری و فرهنگی نسل جدید، مطالبی بیان کرد.


در ادامه این جلسه، مولوی نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات، ضمن خوش آمدید به هیأت رهبری پوهنتون اشراق، بر جایگاه ارزشمند نهادهای آکادمیک و نقش محوری نخبگان علمی و فرهنگی در مسیر رشد و انکشاف افغانستان بخصوص ولایت هرات تأکید داشتند. ایشان اساتید دانشگاه ها و نخبگان علمی را سرمایه های ارزشمند جامعه دانستند و حمایت همه جانبه خود را از نهادهای آکادمیک و قشر تحصیل کرده اعلان نمودند.
رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات در بخشی از صحبت های خود به پیشینه پربار و جایگاه ارزشمند فرهنگی هرات در افغانستان و منطقه اشاره کردند و یکی از رسالت ها و اهداف ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات را، بازسازی این جایگاه ارزشمند با همکاری نخبگان علمی و فرهنگی و نهادهای آکادمیک ولایت هرات دانستند.
در اخیر ایشان آمادگی خود را، جهت هر گونه همکاری های فرهنگی و علمی با دانشگاه اشراق بیان نمودند.
در پایان این دیدار، چند جلد کتاب و نشریه از آثار علمی اساتید دانشگاه اشراق به رسم یادبود تقدیم ریاست محترم اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *